Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18
Otevírání Poodří
19
20 21 22 23 24 25
Hry bez venkovských hranic - 25.5.2024
Hry bez venkovských hranic
26
Pouť
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Život v městysi a turistika > Turistika > Naučné stezky

Naučné stezkyNaučná stezka Novojičínská kopretina

Naučná stezka Novojičínská kopretina Vás seznámí s přírodou v okolí Nového Jičína. Dostanete se na zajímavá místa a můžete tak strávit příjemný den. Je to vcelku dlouhá trasa širokým okolím Nového Jičína. Celkem měří cca 80 km. Je vhodné ji rozdělit na několik kratších úseků.

Svou severní částí zasahuje do regionu Poodří a prochází obcemi Šenov u Nového JičínaKunín, Suchdol nad Odrou a Bernartice nad Odrou.

Pokud se rozhodnete navštívit Poodří a svou cestu zahájíte u nádraží v Novém Jičíně, můžete se vydat přes náměstí směrem k obci Kunín. Naučná stezka zde lemuje břeh říčky Jičínky a od informačního centra v obci pokračuje právě do regionu Poodří do Suchdolu nad Odrou. Odtud jde naučná stezka souběžně se žlutou t.z. částečně kolem meandrující řeky Odry. Poté se přes Bernartice nad Odrou dostanete pod Starojičínský hrad a pak zpět do Nového Jičína.

Vlastní značení naučné stezky vás zavede do Šenova. Dále budete pokračovat vlastním značením NS kolem říčky Jičínky (po proudu) až ke Kunínskému zámku. Vlastním značením NS pokračujete kolem zemědělského podniku stromořadím až k živočišnému středisku, kolem kterého pokračujete na silnici Kunín - Suchdol nad Odrou stále vlastním značením až k ČD Suchdol - nástupiště N. Jičín. Tady se napojíte na žlutou t.z. a tato vás povede Poodřím až do Bernartic. Po žluté projdete Bernartice a asi po 1km opustíte silnici a žlutá t.z. vás povede do polí a pod Starý Jičín až na zříceninu hradu Starý Jičín. Stejnou cestou i značkou sestoupíte zpět do obce a od rozcestí se vydáte po žluté t.z. směr Svinec - Oční studánka. Od Oční studánky a rozcestníku půjdete úbočím kopce stále po žluté t.z. až k rozcestníku červené a zelené t.z. A vydáte se po červené t.z. zpět do Nového Jičína.

Mapa

Naučná stezka Krajinou povodní

Hravým, komiksovým zpracováním je stezka zaměřena především na děti a školní mládež. Zastavení naučné stezky představují přírodní procesy v záplavové krajině, zajímavé živočichy, ale i geologii Poodří.  Na stezce Krajinou povodní se určitě nudit nebudete!

Parkování: nádraží ČD Suchdol nad Odrou, Jeseník nad Odrou (Mapy.cz)

Dostupnost veřejnou dopravou: vlak - Jeseník nad Odrou / Suchdol nad Odrou, bus - Jeseník ZD

Zpracovatelem stezky je ZO ČSOP Studénka ve spolupráci se Správou CHKO Poodří.

Délka: 5,4 km

Mapa